طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی کیش

دکوراسیون داخلی شامل چه مواردی میشود؟

بطور کلی دکوراسیون داخلی تفسیر زیبا سازی یک فضای مسکونی یا تجاری یا اداری است که به نسبت کاربری فضا باید طراحی و اجرا شود که شامل موارد زیر میباشد.

  1. دکوراسیون کف
  2. دکوراسیون سقف
  3. مصنوعات چوبی
  4. دکوراسیون دیوار
  5. نورپردازی
در ادامه به طور دقیق شما را با دسته ها بیشتر آشنا می کنیم.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی کیش


طراحی و دکوراسیون کف

کف میتواند اپوکسی، سرامیک، سنگ، میکروسمنت، موکت، کفپوش پی وی سی و یا لمینت (پارکت ) باشد که هر کدام این متریال‌ها ضوابط و محاسن و معایب دارند. در ادامه به طور مختصر هر یک را مورد بررسی قرار می دهیم.

سرامیک

این متریال بصورت چسبی و یا ملاط اجرا می‌شود. سرامیک مناسب اکثر فضاها اعم از لابی، مسکونی، اداری و تجاری است. اما برای کف پارکینگ زیاد توصیه نمی‌شود و بسته به اندازه فضا باید سایز سرامیک را انتخاب کنیم. هر چه فضا بزرگتر باشد از سرامیک با ابعاد بزرگتر استفاده کنیم. به عنوان مثال برای فضای لابی که بزرگتر از فضای داخلی است از سرامیک‌های اسلب یا 1*1 متر مربع استفاده کنیم.


سنگ

سنگ بصورت چسبی اجرا می‌شود؛ برای فضاهای داخلی مسکونی، اداری، غرفه تجاری، لابی و حتی برای کف پارکینگ مناسب است. البته با توجه به متریال‌های جدید مثل میکروسمنت، اپوکسی و یا بتن پیش ساخته، ساخته می‌شوند. بسیاری از کارفرماها ترجیح می‌دهند متریال‌های به روز را برای اجرا در پارکینگ استفاده کنند که شکننده نباشند.

اپوکسی

این متریال قیمت نسبتا بالایی دارد و در فضاهایی با کاربری پارکینگ، اداری، غرفه تجاری و یا سوله کارخانجات مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقاومت بالایی در مقابل سایش دارد. اما برای اجرا در جزره کیش حتما باید فصل مناسب یا با پروتکل مناسب انجام شود. چون در مرحله اجرا شرجی و رطوبت در محیط از کیفیت کار کم می‌کند و غیر اصولی است.

موکت

فقط برای فضای داخلی اتاق خواب، پذیرایی و بیشتر اتاق‌های هتلی استفاده می‌شود و گزینه مناسبی برای دیگر فضای باز نیست.


کفپوش PVC

این متریال به دو صورت پشت چسبدار و ساده در بازار موجود است. گزینه پشت چسبدار به راحتی قابل اجراست و گزینه ساده با چسب‌های مخصوص مثل پارس یا 8888 قابل اجرا میباشد. این متریال قیمت مناسبی دارد و فقط برای فضاهای داخلی مناسب است. البته از نظر بصری و حسی به علت PVC بودن زیاد پیشنهاد نمی‌شود و فقط زمانی معقول است که کارفرما تمایل به کمترین هزینه داشته باشد.

لمینت

که به اشتباه پارکت نامیده می‌شود. پارکت از جنس چوب می‌باشد و لمینت‌هایی که در بازار موجود می‌باشد از جنس MDF است. لمینت با کیفیت و قیمت‌های متفاوت ارائه می‌گردد. این تفاوت‌ها بستگی به مغز MDF و روکش می‌باشد که از نظر مقاومت در برابر سایش به سه سطح عرضه می‌گردد. گزینه مناسبی برای فضاهای داخلی از جمله مسکونی و حتی اداری و تجاری می‌باشد.دکوراسیون سقف

 

دکوراسیون سقف که می تواند رابیتس، کناف، تایل، پانل سیمانی، پی وی سی، کشسان، ترموود، اکسپوز و یا پارامتریک باشد. هر کدام از این نوع سقف ها مزایا و محاسنی دارند که مختصرا توضیح خواهیم داد.


سقف رابیتس

که جهت سقف کاذب استفاده می‌شود و می‌توان بصورت فلت و یا طرحدار اجرا کرد. البته امروزه بیشتر برای فضاهایی که طرح کلاسیک دارند اجرا می‌شود. برای طراحی‌های مدرن یا مینیمال به علت سرعت اجرای پایین و جوشکاری پیشنهاد نمی‌شود.

سقف کناف

امروژه رایج ترین سقف کاذب مورد استفاده است. برای هر نوع طراحی قابل اجراست و سرعت اجرای بالایی دارد. برای تمامی فضاها کاربرد دارد و برای سبک سازی ساختمان نیز مفید است و سرعت اجرای بالایی دارد.


مصنوعات چوبی

 

مصنوعات چوبی عموما شامل کمد و کابینت و درب می شود. انتخاب طرح و رنگ در نتیجه کار تاثیر گذار است و حتما باید هارمونی رنگ ها با توجه به دیگر فضاها باشد. این موارد به علت کاربری بودن در فضا از نظر باز و بسته شدن درب ها و کشوها اصطحلاک بیشتری نسبت به برخی از موارد اجرایی دارد. حتما باید یراق مناسب استفاده شود که در قسمت خدمات MDF کاملا توضیح دادیم.دکوراسیون دیوار

از نظر طراحی دارای ویژگی خاصی است که نسبت به طراحی مترالهاب رنگ، پتینه، دکووال، کناف و مصنوعات چوبی به فضای دیوارها روح می بخشد. دیوارها با توجه به محل دیوار و نوع کاربری طراحی می شوند. دیوار کانونی و یا تی وی وال نقش مهمی در فضای دکوراسیون داخلی مسکونی دارند. در فضاهای تجاری اداری دیوار کانونی که اول مورد توجه مشتری تجاری است بسیار مهم بوده و نباید از طراحی ویژه برای این دیوارها غافل شد.نورپردازی

 

در فضاسازی و طراحی نقش مهمی به عهده دارد. نورپردازی بایت این است که اگر بهترین متریال و طراحی را داشته باشیم و نورپردازی جدی در کنار اجرا نداشته باشیم از نظر بصری دچار ابهام خواهیم شد. چون این نورپردازی است که در نهایت به کاربر فرمان می دهد که به چه نقاطی بیشتر دقت کند. به عنوان مثال برای احداث یک فروشگاه کلی هزینه مکان و دکوراسیون داخلی انجام دادیم اما بدون نورپردازی دقیقا نمی توانیم به مشتری محصولاتمان را نمایش بدهیم. گاها با یک نورپردازی صحیح می توانیم توجه مشتری را به فروشگاه و بعد از ورود به محصولات جلب کنیم. توصیه ما این است برای این بخش حتما از متخصص نورپردازی کمک و مشاوره گرفته شود و در این مبحث با توجه به اهمیشتش صرفه جویی اشتباه نکنیم.


نمونه کارهای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آذین پیمان کیش

آذین پیمان و طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در کیش

شرکت آذین پیمان کیش با توجه به قدمت فعالیت در موضوع دکوراسیون داخلی در کیش آشنایی کامل با متریال های موجود و قابل استفاده در کیش و ساختار نیروهای اجرایی در زمینه های مذکور دیگر دچار آزمون و خطا نیست و بهترین نیروهای اجرایی کیش را شناسایی و در تیم خود جمع آوری کرده است و در زمینه طراحی آیتم هایی را که مناسب کیش و اجرایی هستند لحاظ میکند. استراتژی مدیر این شرکت در خدمت صادقانه و سپس سود برای ارتقا شرکت میباشد. این نکته را مرتب به پرسنل خود یادآوری میکند


چرا آذین پیمان را برای دکوراسیون داخلی کیش انتخاب کنیم؟

شرکت آذین پیمان کیش با توجه به قدمت فعالیت در موضوع دکوراسیون داخلی در جزیره کیش آشنایی کامل با متریال های موجود و قابل استفاده در کیش و ساختار نیروهای اجرایی در زمینه های مذکور دیگر دچار آزمون و خطا نیست. بهترین نیروهای اجرایی کیش را شناسایی و در تیم خود جمع آوری کرده است. در زمینه طراحی آیتم هایی را که مناسب کیش و اجرایی هستند لحاظ می کند و استراتژی مدیر این شرکت در خدمت صادقانه و سپس سود برای ارتقا شرکت می باشد و این نکته را مرتب به پرسنل خود یادآوری میکند.

مراحل اجرای پروژه دکوراسیون داخلی در کیش

مرحله برآورد مهمترین بخش از نظر هزینه برای کارفرماست. برای تامین بودجه و تصمیم گیری و اینکه از چه سطح و برند متریال استفاده شود که برای برآورد در صورت نیاز لیستی از مصالح و اجرای مورد نیاز تهیه و به کارفرما تحویل داد میشود. نکته مهم این است که هزینه متریال و مصالح ساختمانی معمولا در جزیره کیش بالاتر از سرزمین اصلی است. دلیل این موضوع هزینه حمل مصالح به جزیره کیش است و هزینه اجرا نیز به دلیل گرانتر بودن هزینه های زندگی در کیش بالاتر از سرزمین اصلی است.

 

دریافت مشاوره

 

مجله آذین‌پیمان

محلی برای حل چالش‌های شما