طراحی و اجرای ام دی اف در کیش

بطور کلی ام دی اف (MDF) از لحاظ ابعاد و مواد اولیه ساخت به 4 دسته کلی تقسیم می شوند:
  1. ام دی اف معمولی
  2. MDF هایگلاس
  3. ام دی اف های روکش چوب
  4. ام دی اف های خام
در ادامه به طور دقیق شما را با 4 دسته ام دی اف بیشتر آشنا می کنیم.

انواع ام دی اف (MDF)


ام دی اف معمولی

ام دی اف معمولی یا همان ام دی اف سفید و رنگی با روکش های استخوانی که هر شیت 69/6 متر مربع می باشد. به همین دلیل قیمت مقرون به صرفه ای دارند. ام دی اف معمولی از نظر برند و کیفیت قیمت متنوعی دارد. قیمت ام دی اف معمولی بستگی به نوع مغز ام دی اف یا روکش ام دی اف دارد. شرکت‌ها با برندهای متفاوت کیفیت‌های متفاوتی را تولید و عرضه می‌کنند که در اینجا به چند برند اشاره می‌کنیم.

بهترین برند در ایران پاک چوب

قیمت ام دی اف پاک چوب نسبت به دیگر برندها بالاتر است. مغز این برند ام دی اف پاک چوب دارای مواد خام اولیه بهتری است و رنگ روشن مغز نشان دهنده این کیفیت است. بوی ورق این ام دی اف از دیگر نشانه های کیفیت خوب برند پاک چوب می باشد. همچنین کیفیت روکش ام دی اف از نظر خش پذیری نیز قابل قبول است.

برند ایزوفام:

بعد از برند پاک چوب بخاطر کیفیت مغز ورق ام دی اف و روکش جزو برندهای با کیفیت و نسبتا گران ام دی اف در ایرانی است.

برند آرتا:

آرتا هم مانند برند ایزوفام کیفیت مغز و روکش خوبی دارد و کیفیت قابل قبولی دارد.

برند نقطه:

نقطه نیز برند خوبی است و مانند برندهای ایزوفام و آرتا دارای کیفیت مغز و روکش قابل قبولی است.

برند فومنات و تیسان:

دارای کیفیت های پایین تری هستند و معمولا قیمت کمتری نسبت به برندهای درجه یک دارند.
نکته: در برندهاب فوق علت دیگری برای قیمت بالاتر ام دی اف وجود دارد. آن هم نوع روکش از نظر برجستگی می‌باشد. به عوان مثال روکش ام دی اف برجسته از اکونومی گرانتر و سوپر برجسته از انواع ساده و برجسته قیمت بالاتری دارد.


هایگلاس

 

هایگلاس از لحاظ کیفیت و برند به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شود. هر شیت 40/3 متر مربع هستند. رویه و زیر هایگلاس پی وی سی ضد آب است و این موضوع برتری هایگلاس نسبت به ام دی اف است. قیمت هایگلاس نسبت به ام دی اف بالاتر است. البته هایگلاس از نظر برند و مغز و روکش قیمت‌های متنوعی در بازار دارد. مانند ام دی اف شرکت‌ها با برندهای متفاوت کیفیت‌های متفاوتی را تولید و عرضه می‌کنند. که در ادامه به چندبرند اشاره می‌کنیم.


  • برند ای جی تی ترکیه بهترین برند موجود داخل بازار ایران است که وارداتی است. از لحاظ کیفیت مغز و روکش از برندهای تولید داخل بهتر است و از نظر قیمت نیز بالاتر از برندهای داخلی است.
  • برند دکو پنل کره ای و پاک چوب تولید داخل در رده بعدی قرار دارد. دکو پنل بصورت آماده وارد می‌شود و پاک چوب نیز دارای مغز کره ای است ولی در داخل ایران روکش بر روی مغر پرس می‌شود. دارای قیمت مناسب‌تری نسبت به ای جی تی می‌باشد و برند قابل قبولی است.
  • برندهای ای جی ای و فرامید و ... در رده سوم کیفیت و قیمت نسبت به رده های درجه یک و دو قرار دارند و علت این موضوع مغز و روکش کیفیت پایین‌تری نسبت به برندهای فوق می‌باشد.

 ام دی اف روکش چوب(ممبران)

ام دی اف روکش چوب که برای سبک کلاسیک استفاده می‌شوند و پس از مونتاژ در کارگاه و اتاق مخصوص رنگ آمیزی می‌شود. گاها به روش غیر اصولی در محل پروژه رنگ آمیزی می‌شود که کیفیت مناسبی نخواهد داشت و به همین دلیل در جزیره کیش به دلیل نبود امکانات اتاق رنگ مخصوص اصلا پیشنهاد ما نیست! اما در صورتی که مشتری بنا به طراحی واحد نیاز به سبک کلاسیک داشته باشد با قبول کلیه مسئولیت اجرا اندازه گیری و طراحی را انجام و به کارگاهی مجهز در تهران سفارش و بصورت وکیم شده در محل پروژه اجرا و تحویل می‌دهیم.


 ام دی اف خام(نئوکلاسیک)

ام دی اف خام که برای سبک نئو کلاسیک استفاده می‌شوند. پس از برش کاری و ایجاد طرح مد نظر توسط دستگاه سی ان سی اصطلاحا کار مدلسازی می‌شود. بعد رنگ آمیزی پوششی انجام می‌شود. در این مورد نیز مانند سبک کلاسیک در صورت نیاز مشتری بنا به طراحی اندازه گیری می‌کنیم و به کارگاهی مجهز در تهران سفارش و بصورت وکیم شده در محل پروژه اجرا و تحویل می‌دهیم.

نمونه کارهای ام دی اف آذین پیمان کیش

آذین پیمان و طراحی و اجرای ام دی اف در کیش

مدیریت شرکت آذین پیمان پس از سالها فعالیت در جزیره کیش و گردآوری تیم مجرب و حرفه‌ای بهترین خدمات در زمینه ام دی اف را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. برای پیشرفت و ارائه خدمات بهتر 3 شرط اصلی را سرلوحه خود قرار داده:
  • در مشاوره به مشتری به خدمت فکر کنید (سود در امتداد خدمت است).
  • به پشتوانه نیروهای مجرب و متخصص می‌توان به تعهدات عمل کرد و کار با کیفیت در زمان مشخص به مشتری ارائه کرد.
  • شرکت آذین پیمان کیش فقط به دنبال جذب مشتری نیست بلکه برای خدمات پس از فروش اهمیت ویژه‌ای قائل است که مشتری با رضایت، وفادارار به مجموعه باشد.

قیمت اجرای ام دی اف در کیش چقدر است؟

بطور کلی کیش هم مانند کل کشور ایران تهیه و اجرای کابینت و کمد و دکور ام دی اف را بصورت متر طول و متر مربع محاسبه می‌کنند. این ملاک محاسبه در مواردی که طرح دارای شرایط استاندارد و عرف باشد معتبر است. در مواردی که طراحی متفاوتی خارج از ابعاد استاندارد ارائه شود یا طراحی دکور مغازه و یا کانتر ام دی اف می‌توان به دو روش به مشتری قیمت ارائه کرد.


روش اول محاسبه هزینه اجرای mdf در کیش

مجری بر اساس طرح مد نظر آنالیز متریال مصرفی و هزینه های خدمات مانند برش ورق ام دی اف و نوار پی وی سی را محاسبه و دستمزد و سود اجرا را به آن اضافه می‌کند. یک عدد مقطوع (چکی) به مشتری اعلام می‌شود. شایان ذکر است باید تمامی موارد از جمله نوع ام دی اف و یا هایگلاس مصرفی از نظر کیفیت و برند و حتی برند یراق آلات نیز ذکر شود.؛که پس از تحویل کار شک و شبهه ای پیش نیاید و دقیقا طبق توافق اجرا شود.


روش دوم محاسبه هزینه اجرای mdf در کیش

طی یک توافق با مشتری به روش درصدی کار انجام می‌شود. در این روش تمام هزینه‌های خرید ورق ام دی اف و خدمات حمل را مشتری به عهده می‌گیرد. مجری برای دستمزد و سود خود درصدی از کل هزینه‌ها را بصورت جداگانه از مشتری دریافت می‌کند. این درصد در جزیره کیش حدود 80 درصد می‌باشد. البته در مواردی که طرح پیچیده باشد مثل غرفه و یا ویترین تجاری که جزییات زیادی برای اجرا داشته باشد درصد اجرا تا 120 درصد افزایش می‌ابد.


 

دریافت مشاوره

 

مجله آذین‌پیمان

محلی برای حل چالش‌های شما

۱۶ مهر, ۱۴۰۲
هنر ترکیب رنگ برای نقاشی ساختمان

ترکیب رنگ نقاشی ساختمان

ترکیب رنگ نقاشی ساختمان یکی از مهمترین و اصلی‌ترین بخش‌های زیباسازی ساختمان و دکوراسیون است. بدون شک کیفیت مصالح، تخصص استاد نقاش و نوع رنگ […]
۱۵ مهر, ۱۴۰۲
آموزش نحوه گچکاری ساختمان

آموزش نحوه گچ کاری ساختمان (قسمت دوم)

گچ کاری ساختمان جرو اولین و اساسی ترین اقدامات در نازک کاری ساختمان است. یک گچ کاری صحیح و اصولی در زیبایی و جلوه ساختمان […]
۱۴ مهر, ۱۴۰۲
گچ گیپتون

گچ گیپتون و کاربردهای آن

برای انجام گچکاری و سفیدکاری روی سطوح بتنی و سیمانی و سطوح مشابه نمی‌توان از گچ معمولی استفاده نمود. چرا که چسبندگی کافی برای این […]